Vitorlázás

1 Ft
Bliszkó András
Minden régió
+36303283162
32 láb hosszú hajóról eladó:
árbóc "finoman Ívelt" (meghajlott), kb fele használható
11,3 m.
Bumm veretekkel (3,6 m).
Bimini ( viseltes vászonnal) tökéletes váz.
Ajánlatokat várok, kérésre képet küldök
Vitorlázás

16.000.000 Ft
Balasi Zoltán
Minden régió
+36309100676
Balatonkenese
Comar Comet 38 hajóm hobbiváltás miatt eladóvá vált.
Irányár: 16.000.000 Ft
A hajó rendszeresen karbantartott, jelenleg a Balatonkenesén lévő kikötőben áll. Vízre van téve.
Leírás:
2006-os évjáratú, három kabinnal, elegáns chesterfield stílusú szalonnal, egy fürdővel, konyharész kialakítással, teak borítású cockpit- és deckkel rendelkező, extrákkal felszerelt, szépen karbantartott, remek állapotban lévő, 10+1 személy befogadására képes, olasz sablon alapján épült vitorlás túrahajó, amely a vitorlázás élménye mellett, akár mint vízi nyaraló is kitűnő választás.
A hajó átadása új tulajdonosának, megbeszélés szerint kikötőhellyel együtt is lehetséges!
Az 1961-ben alapított Comar volt az egyik első olyan hajógyár, amely üvegszálat használt kézműves gyártáshoz. Ez a konstrukció a csúcstechnológiák és a szakképzett kézműves munka okos ötvözete. A Comet fedélzetén található legtöbb alkatrész – a hajótesttől az asztalosokig, a nyílásoktól az acélművekig – mind házon belül, egyedi gyártású. A hajótestek és fedélzetek Airex szendvicsből készülnek, amely egyirányú és biaxiális szálakat és epoxi-vinilészter gyantát kombinál. Az Airex vákuumzsákozással van a héjakhoz ragasztva és a megerősítések közvetlenül a hajótestre vannak rétegezve, ami elkerüli a belső formák használatát, és maximális szerkezeti merevséget biztosít. A Comet 38 fedélzete számos funkcionális és stílusos megoldással büszkélkedhet, mindemellett igazi klasszikus, kecses vízvonallal rendelkezik, az áramvonalas hajótest pedig a Vallicelli védjegyét tükrözi. –
Műszaki adatok
Méretek
Legnagyobb hosszúság: 11,5 m
Legnagyobb szélesség: 3,6 m
Legnagyobb merülés: 1,98 m
Fixpont magasság: 16,8 m
Vízkiszorítása: 6,3 t
Vitorlázat
RollGros
RollGenua
Műszerezettség
Raymarine ST60 Tridata
(sebesség-mélységmérő)
Raymarine ST60 Wind szélműszer
Raymarine ST5000+ Autopilot
Compass
Motor
VETUS M 4.17 A 602 A (30,9kW)
Műszaki vizsga érvényes
Felszereltség
Equiped
Ausstattung
Orrsugárkormány
Fisher beépített klíma
Ággyá alakítható szalonasztal
Quick elektromos horgonycsörlő
2x30ST+ 2x48AST LEWMAR csörlő
3db. akkumulátor + automata töltő
Gyári fürdőplatform kialakítás
Kihajtható fürdőlépcső
Bojler (melegvízellátás)
Elektromos WC + mosdó
1,95 m állómagasság
Fekhely 6+3 fő részére
SELDÉN teleszkópos alba
Hifi, hangosítással kint-bent
Navigációs pult
Mikrohullámú sütő
Felültöltős hűtő
Tűzhely
Mosogató
Fedélzeti szellőző
Facnor fockroller
Kinyitható cockpitasztal
Kormányállás takaró
Ablak takarók
Sprayhood (esővédő)
Bimini (naptető)
Orrkilépő
LEGFRISSEBB HIRDETÉS
Vitorlázás



14.990.000 Ft
Buzinszki Attila
Balaton
+36308765288
Csatornapart utca 1, 8647 Balatonmáriafürdő
Odin 820 Nova Motoros/Vitorlás kiválló állapotban német hajó levéllel, utánfutóval eladó.
A képek magukért beszélnek!
Az árbóc 9 méter és egy a hajón rögzített árbócállítóval állítható!
Rollgenua, Bimini, Sprayhood, Motoros horgony csörlő, Navman navigációs rendszer , 70 Le Suzuki külmotor, téli és nyári takaró ponyva, horganyzott hajóutánfutó, stb....., stb....
Vitorlázás
A TKSTAR gyártmányú TK905 GPS nyomkövető eszköz amellett, hogy igen kedvező áron szerezhető be, számos olyan előnyös tulajdonsággal rendelkezik, ami miatt érdemes megvizsgálni a vízi jármű-tulajdonosok szemszögéből is e kicsiny eszközben rejlő nagy lehetőségeket.
Tenyérben elfér, könnyen elhelyezhető a vízi járműben, beszerelést egyáltalán nem igényel. Strapabíró, porálló, ezért beltéri és kültéri elhelyezésre egyaránt alkalmas, fémrészhez akár saját mágnesével is rögzíthető.
A nyomkövetés adta előnyök kihasználására is számos lehetőség kínálkozik a hajózás terén. A TKSTAR TK905 beépített GPS-vevője 5 méteres pontossággal képes meghatározni a hordozó jármű aktuális helyzetét, amelyről akár 10 másodperces időközönként adatot tud küldeni a felhasználónak, legyen szó akár egy vitorlás verseny hajóinak a valós idejű helyzet-meghatározásáról, szabadidős hajózás útvonalrögzítéséről, vagy akár vízi szállítás nyomonkövetéséről.
A nyomkövetőhöz egy magyar nyelvű szoftverlicenc is megrendelhető, mely biztosítja a készülék asztali számítógéppel vagy androidos mobileszközzel történő vezérlését és további hasznos funkciókat is. Pl. a nyomkövetővel ellátott hajó(k) aktuális helyzetét az okostelefonunkon megjelenő térképen kísérhetjük figyelemmel. A licenc nem keletkeztet hűségidőt, a felhasználó szabadon lemondhatja vagy szüneteltetheti , pl. ha csak a hajózási főszezonban szeretné használni a plusz funkciókat.
Üzemidő tekintetében is élen jár a TKSTAR TK905, ugyanis 5000 mAh (3,7 V) kapacitású Li-ion akkuja akár 90 napig is képes újratöltés nélkül készenlétben tartani a kicsiny készüléket.
Aki a magyar forgalmazótól rendeli meg és hozzá SIM kártyát is kér, beüzemelve és használatra készen kaphatja kézhez a nyomkövetőt, akár már másnap – ezáltal ajándéknak is ideális választás lehet.
Balaton
Április elejétől újra indul a viharjelzés tavainkon, és egészen október végéig tart. A jelzéseket az Országos Meteorológiai Szolgálat adja ki. Viharjelző berendezések működnek a Balaton mellett Velencei, a Tisza, valamint a Fertő-tónál .
A Balatont a viharjelzések szempontjából három medencére osztjuk:
• a Tihanyi-félszigettől keletre lévő keleti medencére.
• a Fonyód és Tihany közötti középső medencére és
• a Keszthelytől a Badacsony-Fonyód szorosig tartó nyugati medencére,
A viharjelzés fokozatai medencénként eltérő is lehet a Balatonon. A többi tó esetében csak egy vihar jelzés lehet érvényben.
• I. fokú viharjelzés – percenként 45 fényfelvillanás, a várható maximális széllökések sebesség eléri 40-60 kilométer/óra sebességet . A parttól 500 méternél távolabb úszni, csónakkal, mási vizi eszközzel nem szabad menni.
• II. fokú viharjelzés – percenként 90 fényfelvillanás, széllökések sebessége meghaladhatja a 60 kilométer/órát. Vízben tartózkodni tilos.
A jelzéseket a várható szélerősödés előtt másfél órával adják ki.
Újdonság ebben az évben: fényjelző berendezések a tó közepén
A Balaton körül negyvenhat „fix” viharjelző működik, a Tisza tavon öt, a Fertő tavon egy, a Velencei-tavon három viharjelző mellett újdonságként egy mobil lámpaegység üzemel.
A nagyobb biztonság érdekében a már üzemelő jelző berendezések mellett ebben az évben néhány új viharjelző került telepítésre: Balatonszepezden, Balatonedericsen, Keszthely-Fenékpusztán, Balatonszárszón és Tihanyban.
A Balatonon napelemekkel működő mobil jeladók üzemelnek. Mindhárom medencében a víz közepén Siófok, Szigliget és Keszthely térségében lettek elhelyezve, jól láthatóan a vízből kiemelkedve.
Ajánlatos, mindenkinek a saját érdekében figyelni a viharjelzéseket, és betartani a szabályokat
Vitorlázás
Van némi tennivalónk, mielőtt vízre szállnánk kedvenc hajónkkal. Sokunk biztos nem is látta hajóját ősz óta. Talán néhányan nem is tudják, a kikötőben hol is keressék…
Ilyenkor jön a fejtőrés: mit is, hogy is, mivel ?
Bizonyára a hajókivétel alkalmával mindenki magas nyomású mosóval teljesen tisztára, simára varázsolta hajója vízvonal alatti részét. Ilyenkor a jobb minőségű algagátlót nem kell csiszolni. Egyszerűen kenjük fel az új réteget. Az algagátlóknak alapvetően két fajtáját különböztetjük meg. Az egyik az önkopó, vagy önpolírozó, a másik a kemény algagátló. Amennyiben önkopó, akkor a fellazult felület nem engedi megtapadni az algákat. A kemény fajtánál a rétegből kiáramló hatóanyag akadályozza az algák felrakódását. A munkálatok végzése során nagyon fontos az egészségünk és a környezetünk védelme. Használjunk védőszemüveget, védőkesztyűt, védőruhát és védőmaszkot ! Az üres dobozokat és az elhasznált szerszámokat mindenképp megfelelő gyűjtőhelyre vigyük !
Ha ezzel végeztünk, jöhet a vízvonal fölötti rész.
Elsőként tisztítószerrel mossuk le a hajó felső részét, távolítsuk el az elmúlt szezon szennyeződéseit. Ha úgy ítéljük meg nem árt átpolírozni a hajó testet. A polírozáshoz használjunk műanyag felületekhez kifejlesztett anyagot.
Nézzük át a kötelek állapotát, szükség estén cseréljük ki azokat.
A fa részeket lakkozzuk, ha kell fáig lecsiszolva, ajánlatos lecsavarozni a műanyagról.
A vereteket olajozzuk vagy zsírozzuk meg. Hasznos lehet a zsírzó spray. A csörlőket ajánlatos szétszedni és tisztítás után vízálló zsírral bekenni. Ajánlatos vízre tétel előtt elvégezni, hogy elkerülendő az alkatrészek vízbe esését. Vitorlás esetén ajánlatos egy rongyot húzni benne fel-le, hogy a beragadt port eltávolítsuk. A kabin belsejében sem árt szétnézni. Biztosan találunk pár dolgot ami felújításra, tisztításra, cserére szorul. Ellenőrizzük a műszerek, valamint az elektromos rendszer állapotát.
Balaton
Európa legrégebbi és leghosszabb (160 km) tókerülő versenye július 10-én 9 órakor rajtol
Balatonfüredről. Innen Balatonkenese a cél, majd Siófok érintésével irány Keszthely onnan pedig
vissza Balatonfüredre.
A Magyar Vitorlás Szövetség vezetői remélik , hogy az 56. Kékszalag Raiffeisen Nagydíjon idén is 500-600 hajó
vesz majd részt. A táv légvonalban mérve 155 km. A szabályok szerint 48 óra alatt kell a
vitorlázóknak teljesíteni a távot. A verseny célja a sport mellett, a balatoni vendéglátás és a vitorlás
turizmus további fejlesztése és népszerűsítése.
Egy kis töri. Az első Kékszalagot 1934-ben rendezték. Nevét a leggyorsabb tengeri vitorlás árbócán
viselt kék szalagról kapta, mely hagyományt később átvették a gőzösök is. Ezután az európai nagy tavi
versenyek győztese is árbóc csúcsára köthette a leggyorsabbnak járó elismerést jelképező szalagot.
Az utóbbi években már több mint 500 vitorlás indult el a versenyen.
A rendezők örömmel várják az érdeklődőket a füredi rajthoz, ahol szemet gyönyörködtető látvány
fogadja őket reggel 9 órától. Felejthetetlen élmény nyújt ugyanis, amikor várhatóan mintegy 5-600
hajó vág neki a távnak.

+19890956452
slustado@jcmcorp.com
Balaton
Bizony, a hajózásnak, ahogyan minden más sportnak is – természetesen vannak szabályai. Érdemes ezekkel is tisztában lennünk, és alaposan utánajárnunk, hogy még véletlenül se kerüljünk kellemetlen helyzetbe. A Balatoni Vízirendészeti Rendőrkapitányság hivatalos tájékoztatóját böngészve jutottunk el mi is az alábbi néhány információhoz, melyekről úgy gondoltunk, hasznos lesz, ha tájékoztatjuk olvasóinkat. Kezdjük most a csónakázás szabályaival.
A csónakázás legfőbb szabályairól röviden
Csónak vezetésére az a személy lehet jogosult, aki legalább a 14. életévét betöltötte, úszni tud, valamint a vezetésben is megfelelő gyakorlattal bír. Amennyiben több személy utazik majd a csónakban, ki kell jelölni egy vezetőt, aki már legalább a 16. életévét betöltötte, illetve ha gépi meghajtású csónakról, járműről van szó, akkor legalább 17 éves kell, hogy legyen az illető.
Fontos szabályok vonatkoznak az elindulásra, illetve a kikötőből való kiállásra is. A parttól, illetve a kikötőhelytől való elindulásra illetve menetirány változtatására is akkor van lehetőség – szabályos keretek között – ha az nem zavar más, vízi közlekedésben részt vevőt, illetve úszót, aki a vízben tartózkodik – vagyis senkinek a testi épségét nem veszélyezteti.
Fontos szabály, hogy ügyeljünk nagyon a kötelező felszerelésekre is: legalább egy db mentőmellény, legalább 1 db evező és horgony – ez utóbbinak meg kell haladnia a csónak horgony nélkül mért tömegének minimum az 5%-át. Ha nincsen speciális, szakszerű horgonyunk, akkor ez egy ideiglenes rögzítésre alkalmas, más, veszélytelen eszközzel is helyettesíthető. Valamint, kell még legyen a csónakban vízmérő, a kikötéshez alkalmas lánc vagy kötél, illetve egy elektromos lámpa, fényjelzés céljából, melyen több, egymástól függetlenül is működő led izzó, vagy dióda lelhető fel, de tartalék áramforrással is kell hogy rendelkezzünk a naplementétől a következő nap felkeltéig tartó időszakban. Tűzoltó készülék, illetve a csónak üzemben tartójának a pontos adatai és elérhetősége kell még, hogy velünk legyen az út során, amennyiben szabályszerűen szeretnénk csónakázni.
Hamarosan folytatjuk!

+19704160165
kquinney@thumbies.com

+13349293911
skelso@sundance-inc.net